Проєкт "Тепло там, де ти"

Зважаючи на наслідки уражень в Харківській, Чернігівській та Сумській областях і з огляду на наближення зими 2022 року, Благодійний Фонд «Фортечний» започаткував нову ініціативу. Проєкт «Тепло там, де ти» створений фондом для забезпечення закладів постраждалих регіонів обігрівальними приладами — генераторами та тепловими установками.

Кроки з реалізації проєкту

Благодійний Фонд «Фортечний» отримав офіційні листи з запитами громад для більш ніж 90 закладів: лікарень, шкіл, дошкільних навчальних установ (ясел та дитячих садків), амбулаторій, лабораторій, фельдшерських пунктів, об’єктів соціально-культурного призначення, центрів соціального обслуговування.

За підтримки небайдужих людей фонд вже зробив перші кроки: визначився з переліком закладів, яким запланував допомогти, а також узгодив всі технічні нюанси. З’ясували загальну площу будівель, об’єм, кількість приміщень, число осіб у приміщенні, кількість і тип необхідного теплового обладнання, потреби у теплових пунктах, наявність і доступність мереж електропостачання, доступну потужність, спосіб підключення, джерела живлення (основні і додаткові), наявність ресурсів для встановлення обладнання, відстань між об’єктами та мережею. Також визначили потреби у навчанні персоналу та моніторингу роботи обладнання після встановлення.

Наступний крок — закупівля, транспортування та оснащення закладів засобами обігріву. І на цьому етапі нам необхідна саме ваша допомога.

Чому допомога цим областям в пріоритеті фонду?

Харків і область залишаються тою частиною України, яка найбільше потерпає від артилерійських та ракетних ударів. Внаслідок ворожих атак у місті вже зруйновано більш ніж 4500 будівель, приблизно 500 освітніх закладів, близько 100 лікарень, 14 промислових підприємств. Ці цифри зростають кожного дня. Попри все, понад 800 000 харків’ян залишаються у рідному місті, потребуючи належної медичної допомоги і роботи соціальної інфраструктури. Подібна ситуація і в області.

Сумщина і Чернігівщина — території, де перебували ворожі війська, і які досі відчувають на собі їхній тиск. Через ворожу агресію значна кількість населених пунктів перебувала в окупації та потерпала від обстрілів і бомбардувань. Через активні бойові дії області зазнали значних руйнувань. Внаслідок російських атак зруйновано та пошкоджено об’єкти, серед яких як житлові будинки, так і соціальна інфраструктура.

Саме тому наш благодійний фонд і започаткував проект «Тепло там, де ти» для того, щоб заклади зазначених областей були готові зустріти зимові холоди у комфорті та продовжувати свою роботу.

Чому ми прагнемо допомогти саме медичним і освітнім установам?

Заклади медицини і освіти потерпають від масштабного вторгнення російського агресора, адже є цинічною та ганебною «мішенню» для дій ворога.

Попри занепад і обстріли вони продовжують надавати допомогу як цивільним громадянам, так і військовослужбовцям. Людям необхідний якісний медичний сервіс у будь-яку пору року, себто і у зимовий час. Фахівці продовжуватимуть сумлінно працювати, боронячи життя і здоров’я громад, навчаючи і виховуючи дітей. Вони надаватимуть допомогу постраждалому від дій агресора мирному населенню і бійцям, лікуватимуть при невідкладних станах. Робитимуть все те, що робили до цього часу. Але взимку однією з необхідних потреб стане світло та тепло, яке на жаль через постріли може бути відсутнє.

До того ж, медичні заклади мають особливу потребу — в бензинових однофазних генераторах на випадок відключення електропостачання та з метою дотримання «холодового ланцюга». Це необхідно для зберігання імунобіологічних препаратів, вакцин та лікарських засобів. Обігрів і безперебійне електропостачання має бути в амбулаторіях, фельдшерсько-акушерських пунктах, підприємствах, закладах управління освіти, колективних пунктах (укриттях). Випадки відсутності опалення в таких закладах неприпустимі, зважаючи на надзвичайні ситуації воєнного характеру.

Діти навчаються, а вимушено переміщені особи тимчасово перебувають в закладах соціального призначення. Всі вони також мають потребу в обігрівачах для того, щоб пережити зиму. Є потреба у пересувних дизельних генераторах, переносних акумуляторних ліхтарях, напольних конвекторах, обігрівачах типу теплової пушки.

«Тепло там, де ти»: як взяти участь у проекті?

Громади Харківщини, Сумщини та Чернігівщини із вдячністю сприймають будь-яку посильну чи гуманітарну допомогу, яку надають в інтересах постраждалих внаслідок російської агресії. Зі свого боку БФ «Фортечний» об’єднує зусилля з представниками бізнесу, фондами, урядовими та громадськими організаціями, волонтерами та звичайними громадянами, щоб реалізувати проект «Тепло там, де ти».

На даний момент фонд отримав надійну підтримку партнерів — французької благодійної організації Electriciens sans frontières («Електрики без кордонів») та приватного підприємства «Астарта Груп». Завдяки цим компаніям Благодійний Фонд «Фортечний» зміг успішно реалізувати перші кроки в рамках проєкту «Тепло там, де ти». Ми розраховуємо на вашу увагу і допомогу. Візьміть участь у благодійному проекті і зробіть свій внесок!

 

Бажаєте підтримати наші проєкти?

Долучайтесь до підтримки діяльності Фонду «Фортечний» задля майбутнього